Sokolovská chemička Synthomer převzala odpovědnost za podnikové hasiče a všechny členy stanice Chemické závody

Sokolovská chemička Synthomer převzala 1. dubna 2024 oficiálně odpovědnost za hasičský záchranný sbor podniku a všechny členy stanice Chemické závody.

Vedení společnosti Synthomer a.s. ocenilo při slavnostním předání dlouholetou spolupráci a profesionální podporu ze strany Hasičského záchranného sboru, který na slavnostní akci zastupoval Ing. Oldřich Volf, Ph.D. MBA, ředitel HZS Karlovarského kraje, a vedení HZS Karlovarského kraje. Slavnostní akci byli přítomni také zástupci města Sokolov v čele se starostou Mgr. Petrem Kubisem a oběma místostarosty.

„Jsme chemický výrobní závod a jedna z předních firem v Karlovarském kraji. Jsme si plně vědomi naší zodpovědnosti vůči obyvatelům města Sokolov a okolních obcí. Chceme být spolehlivým a bezpečným sousedem. Bez interní jednotky hasičského záchranného sboru by to nebylo možné dnes ani do budoucna. Jejich profesionální přístup a nasazení v rámci případných zásahů uvnitř našeho výrobního areálu i za branami sokolovské chemičky v rámci IZS je pro nás jistotou a zárukou. Rád bych celému HZS Karlovarského kraje poděkoval za jejich profesionální podporu v letech 1996 – 2024. Od 1. dubna 2024 se hasičská záchranná jednotka vrátí pod správu chemických závodů Sokolov. Rád bych ocenil velmi dobrou spolupráci při přípravě a realizaci přechodu,“ říká Ing. Milan Brejchal, MBA, výkonný ředitel a místopředseda správní rady Synthomer a.s.

Před rokem po dohodě s Karlovarským krajem byly zahájeny důkladné přípravy a nastavení spolupráce s HZS Karlovarského kraje. Třicet profesionálů stane členy hasičské záchranné jednotky podniku, tedy zaměstnanci Synthomer a.s. Velitelem jednotky, nově pod hlavičkou Synthomer, bude i nadále zkušený Ing. Michal Zubanič.

Synthomer a.s. dlouhodobě podporuje kvalitní vybavení pro hasičskou jednotku ve svém areálu. V roce 2023 doplnil vozový park nový kombinovaný hasící automobil, jehož hlavní výhodou je možnost provést zásah při kombinaci tří druhů hasiv. Investici v celkové výši více než 10 miliónu Kč uhradila společnost Synthomer. V roce 2021 byla předána nová prvovýjezdová cisterna, kterou rovněž ve výši 7 miliónů Kč financovala sokolovská chemička.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře