OBRAZEM: Dopravní nehody na dálnici D6

V nedávné době došlo k několika dopravním nehodám na dálnici D6. Naštěstí se vše obešlo bez vážných zranění

V pátek 8. prosince letošního roku došlo na dálnici D6, u sjezdu do Kynšperka nad Ohří ve směru z Karlových Varů do Chebu, k šesti dopravím nehodám, při kterých průběžně havarovalo devět osobních a jedno nákladní vozidlo. 

K první dopravní nehodě došlo krátce před šestnáctou hodinou několik desítek metrů za sjezdem do Kynšperka nad Ohří. K té mělo dojít tak, že sedmadvacetiletý řidič nákladní automobilu značky Volvo zřejmě nepřizpůsobil rychlost, s jízdní soupravou dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do směrového sloupku. Následně se nákladní vozidlo převrátilo na pravý bok. 

V tu samou dobu došlo na stejném místě k dalším třem dopravním nehodám. Šestadvacetiletá řidička zřejmě nepřizpůsobila rychlost, uvedla vozidlo do smyku a narazila do svodidel. K další nehodě došlo mezi nákladním automobilem s autopřepravníkem a osobním vozidlem. K té mělo dojít tak, že řidič nákladního automobilu jedoucí v pravém jízdním pruhu se řídil pokynem policisty a přejel do levého jízdního pruhu, aby se vyhnul předešlé dopravní nehodě. Během přejíždění do levého jízdního pruhu se za nákladní automobil zařadilo osobní vozidlo značky Škoda. Jednadvacetiletý řidič vozidla značky Škoda zřejmě nepřizpůsobil rychlost, s vozidlem dostal smyk a narazil do svodidel. Od těch se měl odrazit do autopřepravníku. V místě došlo ještě k jedné dopravní nehodě dvou osobních vozidel, přičemž si řidiči na místě vyplnili formulář záznamu o dopravní nehodě. 

Krátce před sedmnáctou hodinou došlo o několik set metrů dříve k dalším dvěma dopravním nehodám. K první dopravní nehodě mělo dojít tak, že devatenáctiletá řidička osobního automobilu značky Nissan si neponechala dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohla vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti vozidla jedoucího před ní a z tohoto důvodu započala přejíždět z pravého do levého jízdního pruhu. Při tom měla vjet do jízdní dráhy osobnímu automobilu značky Ford, které řídil čtyřicetiletý muž. Ten už bohužel nestihl zareagovat a došlo tak ke střetu obou vozidel. Na místě jako první pomáhali policisté z dopravního inspektorátu v Sokolově. Toho si zřejmě nevšiml dvacetiletý řidič osobního automobilu značky Škoda. S vozidlem dostal smyk a narazil do zadní části odstaveného policejního vozidla, které mělo zapnuté výstražné zařízení modré barvy. Policejní vozidlo bylo následně odraženo do svodidel. 

Při dopravních nehodách došlo ke zranění řidiče nákladního automobilu, který byl převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. K dalšímu zranění naštěstí nedošlo. Policisté u řidičů provedli orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, která vyšla u všech s negativním výsledkem.  Způsobená škoda u všech dopravních nehod byla předběžně odhadnuta na přibližně jeden milion korun. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře