Investorům se do parku CTP v Aši nechce, postrádají tu pracovní síly

Investorům se do parku CTP v Aši nechce, postrádají tu pracovní síly

Investorum se do parku CTP v Asi nechce postradaji tu pracovni sily

Developerská společnost CTP, zabývající se stavbou a pronájmem komerčních prostor, má své aktivity také v Aši, kde v blízkosti silničního obchvatu města buduje průmyslové centrum. Ve čtvrtek, tj. 12. října, zástupci společnosti Aš navštívili, aby informovali vedení města o stavu ašské investice.

Společnost v Aši vlastní tři hotové haly, které již pronajímá (výroba nápojových obalů, textilní závod a montáž jízdních kol), v současné době dokončuje čtvrtou, přičemž v plánu jsou další tři menší objekty.

Zatímco tři hotové haly jsou už z většiny obsazeny investory, čtvrtý objekt se obsadit nedaří. Dle sdělení zástupců CTP zájemce od podnikání v Aši odrazuje zejména současná kritická situace na zdejším pracovním trhu, kde chybí kvalifikované i nekvalifikované pracovní síly.

Projevuje se tak specifičnost pracovního trhu ve městě, kde dle odhadů za prací do sousedního Německa a jinam v okresu (zejména chebská průmyslová zóna a Hranice), vyjíždí víc jak 40 %  pracovníků.

Starosta města Vítězslav Kokoř zástupce developera informoval o připravovaném zákonu LEX Aš, který by měl systémem pobídek řešit mj. výrazný nepoměr mezi výdělky u nás a v sousedním Německu.  

Zdroj a foto: Město Aš

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře