Karlovarská výprava má první medaile z Olympiádě dětí a mládeže

Výprava z Karlovarského kraje vybojovala na letní Olympiádě dětí a mládeže první medaile.

Pro cenné kovy i pro radost z pohybu se vydala na letní Olympiádu dětí a mládeže do Jihočeského kraje početná výprava mladých sportovců z našeho regionu. Karlovarský kraj reprezentuje na jihu Čech téměř 200 sportovců.

A o tom, že své poslaní vzala rozhodně za své, svědčí i první medaile, které vybojovala. Stříbro cinklo Matěji Stašovi v paraplavání a z bronzu se v orientačním běhu raduje Jakub Ritter. Sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Začátek Olympiády dětí a mládeže otřásl Jihočeským krajem. Zahajovací ceremoniál korunovala olympijská vítězka ve snowboardcrossu z roku 2014 Eva Adamczyková, která zažehla olympijský oheň.

Na úspěch si karlovarští sportovci nejvíce věří v několika disciplínách. Jedním z nejnáročnějších výběrů prošli fotbalisté, kdy je trenér Zdeněk Uhlík sledoval přes tři čtvrtě roku. Podle jeho názoru jsou skvěle připraveni na utkání o medaile. Štěstí jim možná přinese i letošní vlajkonoš fotbalista Josef Němec, držitel dvou ligových titulů se Spartou a dnes expert České televize. Medaile může přinést i kanoistika, ve které kraj reprezentuje jediný mladší žák – Kryštof Kvapil. Ten přebírá štafetu z minulých her po bratru Matějovi. Soutěží ve sprintu, slalomu i kayak crossu, na kajaku i kanoi. Jezdí od pěti let, loni byl v Českém poháru šestý a na mistrovství republiky čtvrtý. K dalším nadějím patří sportovní střelkyně Klára Floderová se vzduchovou pistolí. Je dvojnásobnou vicemistryní republiky a letos byla s družstvem třetí na mezinárodním závodě v Itálii. Ambice v atletice bude mít na šedesáti metrech lídryně republikové tabulky Ema Trávníková a na osmistovce Luisa Victoria Máj, která je v aktuálním domácím pořadí druhá.

Největší multisportovní akce v republice probíhá od pondělí do čtvrtka v Českých Budějovicích, Táboře a Hluboké nad Vltavou. Soutěžit zde bude celkem 3395 nadějných sportovců ve 20 sportech a 78 disciplínách. Podpořit sportovce můžete přímo na 30 sportovištích v jižních Čechách, nebo jim můžete fandit u živých přenosů z vybraných závodů a zápasů na ČT sport a platformě ČT sport+. Streamy lze také sledovat na Czech Team TV nebo v mobilní aplikaci Olympijský tým, kde najdete i program, výsledky, články, videa či online mapu důležitých míst. Všechno podstatné tak budete mít vždy pod palcem a nic vám neuteče.

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje / Zprávy Jihočesko

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře