Zámek Kynžvart – nový přístup do areálu památky UNESCO
Národní památkový ústav uveřejnil na svých webových stránkách poděkování Karlovarskému kraji za podporu zámku Kynžvart. Z Programu na podporu památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO získal dotaci na zhotovení projektové dokumentace pro akci „Zámek Kynžvart – nový přístup do areálu památky UNESCO“.

Na zámku Kynžvart vrcholí práce na vybudování nové moderní expozice, která představí Kynžvartskou daguerrotypii, zapsanou na seznam UNESCO, v kontextu výjimečných a cenných knížecích sbírek. Expozice je budována na ploše 700 metrů čtverečních a náklady na její realizaci dosáhnou téměř 40 miliónů korun. Očekává se, že dojde k významného navýšení zájmu ze strany návštěvníků, a proto se správa zámku rozhodla na tuto situaci připravit.

Obsahem podpořené projektové dokumentace je nové koncepční řešení příjezdu a přístupu do areálu památky UNESCO, včetně nového odstavného parkoviště a základní turistické infrastruktury. Kraj na tyto účely uvolnil ze svého rozpočtu 300 tisíc korun.

Zdroj: IP Karlovarského kraje. Více informací o akci získáte na webu Národního památkového ústavu. 

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře