Karlovarští umělci bodovali na prestižních cenách designu

Karlovarští umělci bodovali na prestižních cenách designu. Jan Plecháč z Moseru je Grand designérem roku

Před časem jsme informovali o tom, že několik krajských umělců bylo nominováno na nejprestižnější ocenění Czech Grand design. Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo na začátku března ve Stavovském divadle v Praze, se můžeme těšit hned ze tří proměněných nominací pro umělce z Karlovarského kraje.

O vítězích rozhodovali členové Akademie designu České republiky, kteří hodnotili v celkem osmi kategoriích. Absolutním vítězem, a tedy Grand designérem roku 2023, se stal umělecký ředitel sklárny Moser Jan Plecháč. Prvenství získal díky váze Abyss, vázám Harmonic a kolekci váz a nápojového skla Duše lesa. Plecháč byl vyhlášen i jako Designér roku a obdržel Cenu Ministerstva kultury České republiky. Úspěchu se dočkala i samotná sklárna Moser, která je Výrobcem roku. Za více než 160 své existence se stala symbolem stability a její výrobky jsou zárukou vysoké kvality.

Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu České republiky. Ocenění získávají osobnosti za nejlepší práce v oborech produktový design, móda, šperk, grafický design, fotografie a ilustrace. Výroční ceny mají za cíl upozornit veřejnost, odbornou i laickou, na mimořádné činy v oblasti designu.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře