V Karlových Varech chtějí podzemní odpadkové kontejnery
Vedení karlovarského magistrátu zvažuje instalaci podzemních kontejnerů na separovaný a komunální odpad. Důvodem zamýšlené novinky je vizuální stránka a čistota v okolí kontejnerových stání. 

Prvním místem, kde by se podzemní kontejnery mohly objevit, je prostranství u městské Tržnice, kde rozhodně odpadové nádoby nepůsobí příliš reprezentativně. Další místa vedení města nyní tipuje a zjišťuje finanční náročnost každé instalace.

“Myšlenkou na umístění a instalaci podzemních kontejnerů se zabýváme již delší čas. Bohužel jejich pořizovací hodnota značně převyšuje poměr k užitnosti. Je ale potřeba zmínit jejich estetickou rovinu, která je významná. Proto jsme rádi, že tento rok SFŽP (Státní fond životního prostředí) připravil první dotační výzvu a město Karlovy Vary vytypovalo několik prvních lokalit na instalaci těchto kontejnerů a budeme podávat žádost o dotaci na tento projekt” uvedl uvolněný radní Petr Bursík z ODS

Karlovy Vary v minulých týdnech realizovaly kampaň nabádající obyvatele města k důkladnějšímu třídění odpadů a pečlivějšímu přístupu k jejich ukládání. Cílem bylo minimalizovat nepořádek kolem kontejnerových stání a přimět obyvatele k zamyšlení, zda nepotřebují větší popelnici nebo častější svozy.

Zdroj a foto (ilustrační): Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře