Karlovy Vary chtějí vybudovat vodní plochy k zavlažování zeleně
Karlovy Vary chtějí vybudovat čtyři malé vodní plochy, které budou zadržovat dešťovou vodu v nádržích v různých částech města. Tu pak bude správa parků využívat k zavlažování travnatých ploch a stromů.
Karlovy Vary chtějí vybudovat čtyři malé vodní plochy

“Na tento ekologický projekt radnice v příštím roce vyčlení 20 000 000,- Kč a počítá i s využitím dotace” z operačního programu životního prostředí,, uvádí radní města Petr Bursík z ODS.

“Od počátku roku 2019 se město Karlovy Vary snaží připravovat projekty tak, aby se maximálně respektoval a využíval přirozených tok vod. I parkovací stání se realizují jako propustné s filtrační vrstvou proti možným ropným látkám. Volné zdroje vod se projektově připravují na jímání s tím, že následně se touto vodou budou zásobovat pytle u jednotlivých stromů. A dalším důležitým krokem je realizace tzv. volné vody v krajině, tedy výstavba tůní a rybníčků. Lázeňské lesy již takto ve spolupráci s AOPK realizovali desítky ploch. Celou touto snahou je dotváření přirozenosti a rovnováhy v tzv. modro-zelené infrastruktuře”, dodává radní Petr Bursík (ODS)

REDAKCE

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře