Tematické kurzy hydrobiologů z ENKI pro každého, kdo chce realizovat efektivní opatření v krajině
Tematické kurzy hydrobiologů z ENKI o.p.s. Pro starosty, zastupitele, úředníky, projektanty, vlastníky, zájemce. Pro každého, kdo chce realizovat efektivní opatření v krajině.

Adaptace je nejlepší cesta na změnu klimatu. Přednáší praktici se špičkovou odbornou erudicí. Kurzy jsou zdarma a už tento květen!

  • Seminář – Udržitelné klima sídel se bude konat dne 16.5. 2024 v Krajské knihovně Karlovy Vary – Závodní 378/84, 360 06 Karlovy Vary – Dvory
  • Seminář – Voda v kulturní krajině se bude konat dne 23.5. 2024 v NEJDECKÝ ZÁMEČEK Karlovarská 49, 362 21 Nejdek
  • Seminář – Klima a rybník v krajině se bude konat dne 30.5. 2024 v NEJDECKÝ ZÁMEČEK Karlovarská 49, 362 21 Nejdek

“Kurzy mají díky přednášejícím odborníkům z praxe vynikající kvalitu, každému je doporučuji.” řekl, Mgr. Vladimír Melichar, přírodovědec a zastupitel Karlových Varů za KDU-ČSL, který s ENKI spolupracuje na výzkumných projektech.

Registrovat se můžete na tomto odkazu: Termíny kurzů pro Karlovarský kraj (enki-projekty.cz)

Nezisková výzkumná organizace ENKI, o.p.s. byla založena v říjnu 1997 a zahájila svoji činnost v únoru 1998. Společnost byla založena výzkumnými pracovníky z Akademie věd České republiky, kteří se věnovali aplikovanému výzkumu v oblasti životního prostředí. Konkrétně to byly techniky a postupy obnovy jezerních ekosystémů (selektivní těžba sedimentů sacími bagry), technologie využívání sluneční energie (Fresnelovy čočky, PV a tepelné kolektory), spojené se studiem distribuce sluneční energie v ekosystémech, obnova krajiny po těžební činnosti (hydrické rekultivace povrchových dolů, rekultivace výsypek) a rybniční hospodaření. Společnost soustředila výzkumné pracovníky z ČSAV (Botanický ústav, pracoviště Třeboň), Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického Vodňany a Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích.

Zdroj: ENKI / REDAKCE

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře