České dráhy zahájily stavbu nové opravárenské haly v Chebu
České dráhy oficiálně zahájily stavbu nové opravárenské haly ve Středisku údržby v Chebu. Moderní středisko údržby se bude starat o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a RegioShark.

Jedná se o další krok ve strategii opravárenství národního dopravce, která se zaměřuje na modernizaci servisního zázemí a zvýšení kvality servisu kolejových vozidel. Průjezdná tříkolejná hala pro údržbu vlaků o celkové délce 176 metrů vyroste v místech severní rotundy depa, jejíž demolice byla zahájena.

Nová moderní hala poskytne zaměstnancům lepší pracovní podmínky, protože veškerá údržba a opravy vozů budou probíhat pod střechou, což dosud nebylo možné. Moderní vlaky se totiž do objektu z roku 1872 nevejdou.

Nová hala bude vybavena třemi kolejemi a bude poskytovat potřebné zázemí pro komplexní údržbu a opravy vlakových souprav. „Stávající objekt rotundy neumožňuje, aby v něm údržba probíhala. Nová hala bude mít tři koleje, lávky, které umožní přístup na střechy vozidel, a kanály pro údržbu podvozkových skupin. Bude plně postačující z hlediska toho, jaký typ údržby tady chceme provádět,“ uvedl náměstek pro servis Českých drah Michal Kraus.

Zdroj a foto: Ministerstvo dopravy

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře