Proběhlo jednání v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace 
Sekretariát Regionální stálé konference Karlovarského kraje ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a městem Sokolov uspořádaly v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace jednání u kulatého stolu. Představeny byly výzvy Obnovy území dotčeného těžbou a projektové záměry obcí.   

Zahájení setkání patřilo připomenutí výzev, jež spadají pod Obnovu území. Jsou to Koncepce a příprava území, Příroda a krajina, Infrastruktura a Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. Jednání se zúčastnili zástupci Ministerstva životního prostředí a řada starostů měst a obcí zasažených těžbou uhlí. Ti tak měli jedinečnou šanci představit a konzultovat své projektové záměry, případně se poradit, jak postupovat v případě bariér, které brání v podání projektů do jednotlivých výzev. Jednou z bariér je dle přítomných starostů v mnoha případech výše minimální podpory. 

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) je programem zaměřeným na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech. V České republice se týká Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje.

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře