Případy vyhrožování střelbou v Karlovarském kraji, Mladík zveřejnil fotku zbraně s výhrůžkou. U fotky měl zkratku sokolovské střední školy

Kriminalisté řeší čtyři případy vyhrožování střelbou v Karlovarském kraji

Kriminalisté v Karlovarském kraji se i nadále zabývají případy schvalování tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze nebo vyhrožováním napodobením útoku. Kriminalisté sledují dění na sociálních sítích, a to zejména ve vztahu ke schvalování, adorování a následování tohoto hrůzného činu. V Karlovarském kraji evidujeme čtyři takovéto případy. V rámci celé České republiky je evidováno již více jak stovka podobných případů.

Na Sokolovsku řeší kriminalisté hned tři případy

Ve čtvrtek 21. prosince 2023 umístil teprve devatenáctiletý mladík na účet jedné ze sociálních sítí, který mu patřil a který v názvu obsahoval zkratku střední školy z regionu, fotografii airsoftové zbraně. Fotografii navíc doplnil anglickou frází, kterou lze volně přeložit jako „je řada na mně“. Fotografii zveřejnil pouze několik hodin poté, co došlo k tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a vzniklo tak důvodné podezření, že by mohl použít střelnou zbraň v prostorách školy, kterou navštěvuje jako student čtvrtého ročníku (psali jsme zde). Po provedených úkonech sokolovští kriminalisté devatenáctiletému mladíkovi sdělili podezření ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Podobného jednání se dopustil i pětatřicetiletý muž ze Sokolova. Ten v pátek 22. prosince 2023 nahrál na internet video, ve kterém vyhrožoval skupině osob i jednotlivcům zabitím, zastřelením či zapálením. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

Ve čtvrtek 4. ledna letošního roku měl teprve osmnáctiletý mladík napsat do skupiny na jedné z komunikačních sítí, která byla určena k organizaci maturitního plesu, že chce vrátit finanční prostředky, jelikož se plesu nakonec nezúčastní. Bylo mu slíbeno, že peníze mu budou vráceny po plese, ovšem mladík se jejich vrácení dožadoval okamžitě. Následně po další konverzaci do skupiny napsal, že pokud mu finanční prostředky nebudou ihned vráceny, tak se bude opakovat situace z pražské univerzity. Svou výhružku navíc umocnil tím, že ke zprávě dopsal, že si dokáže obstarat zbraně, ale také plastickou trhavinu. Ve spolužácích a učitelích tak vyvolal důvodnou obavu o svůj život a zdraví. Kriminalisté se případem začali okamžitě zabývat a následně mladíka zadrželi. Po několika hodinách byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.
 
Jeden případ na Karlovarsku

Teprve šestnáctiletý mladík měl v pátek 5. ledna letošního roku poslat ze své e-mailové adresy prostřednictvím aplikace školy v Karlových Varech, kterou jako student navštěvuje, výhružnou zprávu. V té měl vyhrožovat, že pokud dostane špatnou známku, tak přijde a všechny „do jednoho vystřílí“. Kriminalisté se případem začali okamžitě zabývat a následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře