krimi zprávy z Karlovarského kraje, kontroly chatových oblastí, policie čr

Policisté provádí kontroly chatových oblastí po celou zimu

Během celé zimy, tedy od podzimu až do jara, realizují policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje po celém kraji kontroly chatových oblastí. Rekreační objekty v tuto dobu obývají jejich majitelé jen velmi zřídka, výjimku samozřejmě tvoří objekty vhodné k celoročnímu užívání. 
Policiste provadi kontroly chatovych oblasti po celou zimu

Všichni jsme naučeni, že si své věci musíme hlídat a pečovat o ně. Stejné je to i s naším obydlím. Zamykání dveří a zavírání oken by tak mělo být naprostou samozřejmostí každého z nás. Pachatelé krádeží vloupáním si rádi vybírají především odlehlé nezabezpečené objekty, proto bychom se měli snažit co nejvíce jim znemožnit přístup k našemu majetku. 

V tomto týdnu se zaměřili policisté z Obvodního oddělení Sokolov na chatové oblasti na Sokolovsku. Celkem tak zkontrolovali na dvě stě rekreačních objektů. Policisté se při těchto akcích zaměřují zejména na ochranu majetku. Cílem je eliminovat a předcházet trestné činnosti, týkající se zejména krádeží vloupáním do obydlí a rekreačních objektů v chatových koloniích, ve snaze zvýšit pocit bezpečí mezi občany. Dále také preventivně působit na majitele či obyvatele obydlí či rekreačních objektů. Majitelé chat mohli o provedené kontrole za dveřmi či oknem najít lísteček, na kterém byly i všechny důležité preventivní rady k zabezpečení nemovitostí. Ani v jednom případě nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Preventivní rady pro majitele rekreačních objektů:
 • Zabezpečte si rekreační objekt především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky (dokonalý bezpečnostní zámkový systém, zodolněné dveře, mříže, uzamykatelné okenice). 
 • Věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy).
 • Pro vyšší standard ochrany využijte elektronickou ochranu, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.
 • Objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru.
 • Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu.
 • Pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí. Poznamenejte si výrobní čísla elektrických přístrojů.
 • Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí!
 • Při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut. I případné svědectví je důležitým vodítkem pro práci policie. Nebuďte neteční – dnes navštívil zloděj souseda, zítra se to může stát i Vám!
 • Rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě. Uklizený sníh budí zdání neustálé kontroly. 
 • Při podezření z vykradení zásadně nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích a věc oznamte neprodleně policii.
 • Vše důležité po vypátrání odcizených věcí a dopadení pachatele oznamte do policejního protokolu. 

Policie neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních návštěv rekreačních oblastí, rozhovorů a navazování neformálních vztahů s chalupáři předchází možné majetkové kriminalitě. Další preventivní akce a kontroly objektů budou nadále pokračovat.

Zdroj a foto: Policie ČR / KŘP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře