Loupežné přepadení v Chebu. Napadl ženu a odcizil jí kabelku

Loupežné přepadení v Chebu. Napadl ženu a odcizil jí kabelku.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Obviněný muž měl v úterý 7. května letošního roku krátce po jedné hodině ranní procházet kolem budovy vlakového nádraží v Chebu. Tam si měl všimnout jemu neznámé ženy, se kterou se dostal do slovní rozepře kvůli údajnému hluku. Poté si všiml, že má žena přes rameno kabelku, kterou se muž rozhodl odcizit. Přistoupil proto k sedmdesátileté ženě, se kterou se o kabelku začal přetahovat. Muž přestal být agresivní až v době, kdy žena upadla na zem a zranila se. Čtyřiatřicetiletý muž následně s kabelkou, ve které byla finanční hotovost či osobní věci ženy, utekl. Napadená žena musela vyhledat lékařské ošetření v nemocnici.

Policisté se případem začali okamžitě zabývat. Po příjezdu na místo se u napadené ženy již nacházela hlídka chebských strážníků. Ve spolupráci s Městskou policií Cheb se policistům z obvodního oddělení Cheb – město podařilo čtyřiatřicetiletého muže o několik desítek minut později zadržet, a to za pomoci městského kamerového systému, který měli policisté i městští strážnici ihned k dispozici.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl čtyřiatřicetiletý muž vzat do vazby. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie ČR / KŘP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře