Velký úspěch krajských umělců. Jsou nominováni na prestižní ocenění

Velký úspěch krajských umělců. Jsou nominováni na prestižní ocenění

Akademie designu České republiky již po osmnácté vybrala ty nejzdařilejší práce z českého kreativního průmyslu. Na prestižní ocenění Czech Grand Design se do širší nominace v osmi kategoriích dostalo 86 tvůrců, studií a firem a hned pět z nich pochází z Karlovarského kraje.
Velky uspech krajskych umelcu. Jsou nominovani na prestizni oceneni

V kategorii Výrobce roku je nominován Moser s kolekcí váz a nápojového skla Duše lesa (Jan Plecháč), o titul Designér/ka roku budou usilovat Jan Plecháč – váza Abyss, kolekce váz Harmonic a kolekce váz a nápojového skla Duše lesa (Moser), Vrtiška & Žák – rozšíření kolekce Iris (Březina), modulární knihovna (Fleysen) a kolekce židlí Lambda (Rim). Za ilustrace vázy Microcosmos (Moser), tapiserie pro operu Nabucco (Slovenské národné divadlo) a ilustrace pro malířský váleček (Picky Parents) byl v kategorii Ilustrátor/ka roku navržen Michal Bačák a Šárka Ištvánová se díky kolekci váz Pole, lesy může stát vítězem v kategorii Objev roku.

Dalšími nominovanými projekty jsou například revoluční kolekce tradičních českých skláren a výrobců, esteticky i environmentálně laděný nábytek, hračky a další objekty z každodenního života, grafické zpracování poštovních známek pro prezidenta republiky nebo návrh pracovních sešitů a interaktivních učebnic pro žáky základních škol.

Slavnostní vyhlášení vítězů, včetně absolutního vítěze napříč obory – Grand designéra/ky 2023 a nového čestného člena Síně slávy českého designu, proběhne dne 3. března v pražském Stavovském divadle. Více informací najdete na webu Czech Grand Design.

Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu České republiky. Ocenění získávají osobnosti za nejlepší práce v oborech produktový design, móda, šperk, grafický design, fotografie a ilustrace. Výroční ceny mají za cíl upozornit veřejnost, odbornou i laickou, na mimořádné činy v oblasti designu. 

Zdroj: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře