Tvůrci dnes převezmou ceny na filmovém festivalu v Karlových Varech

Tvůrci dnes převezmou ceny na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Tvůrci dnes v několika kategoriích převezmou ceny na filmovém festivalu v Karlových Varech. Na závěrečném ceremoniálu britský herec Clive Owen převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Za mimořádný přínos české kinematografii Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary obdrží také herec Ivan Trojan. Závěrečným filmem 58. ročníku festivalu bude romance Nehty řeckého režiséra Christose Nikoua.

Festival každoročně představuje kolem dvou set filmů z celého světa. V soutěžních sekcích Hlavní a Proxima a nesoutěžní sekci Zvláštní uvedli letos organizátoři 32 filmů, z toho téměř polovinu debutů. V hlavní soutěži o Křišťálový glóbus usilovalo 12 filmů. Mezi nimi dva tuzemští zástupci – celovečerní snímek režiséra Adama Martince Mord a Světýlka režisérky Beáty Parkanové. Vyhlášeny budou i ceny nestatutárních porot.

Festival zahájil 28. června jeho prezident Jiří Bartoška. Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii převzal americký herec a režisér Viggo Mortensen, který na zahajovacím večeru uvedl svůj romantický western Až na konec světa. Ve čtvrtek německý herec a režisér Daniel Brühl převzal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Festival přivítal i režiséra a producenta Stevena Soderbergha.

Filmový festival v Karlových Varech letos nabízí 136 hraných i dokumentárních celovečerních filmů. V porotě hlavní soutěže zasedl oscarový herec Geoffrey Rush, který si z festivalu před dvěma roky odvezl Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Program se nachází na stránkách festivalu.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře