Letní kino v Karlových Varech má šanci na nový život

Letní kino v Karlových Varech má šanci na nový život – zájem projevil jediný uchazeč

Areál bývalého letního kina v Karlových Varech by se mohl brzy dočkat oživení. Do veřejné soutěže na jeho obnovení a provozování se přihlásil jediný zájemce – spolek Letňák žije. I přesto, že byl jediným uchazečem, výběrová komise jeho návrh posoudila jako vyhovující a doporučila městské radě, aby s ním uzavřela smlouvu o zápůjčce.

„Žádost jsme posoudili a doporučili jsme ji ke schválení. Přestože byl zájemce jen jeden, splnil všechny podmínky,“ uvedl náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci). Pokud radní návrh komise přijmou, měl by spolek získat areál do zápůjčky symbolicky za jednu korunu ročně.

Spolek Letňák žije plánuje prostor využít nejen k promítání filmů, ale také k pořádání kulturních akcí – koncertů, divadelních představení, výstav, trhů i dětských dnů. „Chtějí z letního kina vytvořit živé centrum společenského setkávání. Jejich záměry jsou ambiciózní a my jim držíme palce,“ komentoval Vaněk.

Přesto zůstávají otázky ohledně financování. Město opakovaně upozornilo, že provoz areálu dotovat nehodlá. Pokud se obě strany dohodnou na podmínkách smlouvy, mohl by spolek převzít správu areálu už v červenci. Zda to bude ještě před zahájením Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který začíná 4. července, ale zatím není jisté. Kvůli rychlému vyřízení je město připraveno svolat mimořádné zasedání rady.

Město si zároveň ponechá kontrolu nad budoucím využitím areálu. Jakékoli investice bude muset předem schválit a spolek se bude muset držet původního návrhu. V případě výrazné odchylky od původních plánů bude mít město možnost smlouvu vypovědět a areál převzít zpět.

Letní kino tak možná čeká nová kapitola – záleží teď především na tom, jak rychle se podaří doladit podmínky spolupráce.

REDAKCE / Zdroj: Novinky.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře