Policejní akce zaměřená na nelegální migraci, Karlovarský kraj, krimi zprávy,
Policejní akce zaměřená na nelegální migraci – Policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje uskutečnili ve středu 27. září letošního roku poblíž státní hranice s Německem rozsáhlejší dopravně bezpečnostní akci zaměřenou zejména na odhalování nelegální tranzitní migrace. Policisté z cizinecké policie kontrolovali doklady totožnosti a nákladový prostor vozidel, a to prostřednictvím detekčního přístroje, který reaguje na možný tlukot srdce ukryté osoby.

Kromě toho se policisté zaměřili na dodržování způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, požívání alkoholických nápojů a návykových látek u řidičů a na dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.

krimi zpravy z Karlovarskeho kraje Policejni akce zamerena na nelegalni migraci

Několikahodinové akce se zúčastnili policisté z dopravního inspektorátu a cizinecké policie, policejní psovod se služebním psem, ale také kolegové z Celního úřadu pro Karlovarský kraj a sousedního Německa.

Během akce bylo zkontrolováno několik desítek vozidel a osob, zejména osob cizí státní příslušnosti. Nejčastějšími přestupky byly nevyhovující technický stav a držení hovorového zařízení za jízdy. Některé z těchto přestupků policisté vyřešili v příkazním řízení a některé oznámili na příslušný správní orgán.

Obdobně rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce, které se v menším rozsahu konají pravidelně i několikrát do měsíce, budou v Karlovarském kraji i nadále pokračovat.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře