Letiště Karlovy Vary, letecké linky,

Na karlovarském letišti se budou opravovat střechy dvou budov.

Na necelých 12 milionů korun vyjde obnova střechy bývalé odbavovací haly a střechy objektu, kde působil Aeroklub. Rada Karlovarského kraje na jednom ze svých posledních zasedání odsouhlasila dodavatele stavebních prací. Díky chystané rekonstrukci bude možné umístit na střechy solární panely, které budou vyrábět elektřinu pro provoz letiště.

„Zateplení a rekonstrukce střešního pláště staré části odbavovací haly a budovy bývalého Aeroklubu, v němž sídlí cizinecká policie a letecká škola F AIR, je významnou investicí, která v budoucnu společnosti přinese energetické úspory a zaručí částečnou energetickou soběstačnost. Realizace těchto stavebních úprav je totiž zásadní podmínkou pro následnou instalaci fotovoltaických panelů v rámci plánované výstavby fotovoltaické elektrárny,“ upřesnil neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Letiště oslovilo celkem 8 dodavatelských firem s tím, že nakonec obdrželo 3 nabídky. „Podané nabídky byly hodnoceny dle jejich ekonomické výhodnosti, přičemž jediným kritériem pro hodnocení byla nejnižší nabídková cena. Rekonstrukci střech za necelých 12 milionů korun nakonec zrealizuje firma BAU-STAV. Kromě této investice letiště ještě plánuje rozšíření parkovacích ploch. Cestující, kteří dnes odlétají z Karlových Varů, zde totiž mohou nechat zaparkované auto zdarma. Ve vztahu k rozšíření nabídky leteckých linek a zvýšenému počtu odbavených cestujících je to více než nasnadě,“ dodal Jan Bureš.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře