Ve sklepě nalezla munici. Pyrotechnik munici odvezl k likvidaci

Sokolov – V neděli 13. června letošního roku v odpoledních hodinách přijali policisté oznámení o nálezu munice.

Čtyřiašedesátiletá oznamovatelka uvedla, že při vyklízení sklepu v Sokolově nalezla různé střelivo a také nejspíš ruční granát. Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení Sokolov – město, kteří místo zajistili a následně si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích.

Po příjezdu pyrotechnik určil, že se skutečně jedná o munici a střelivo, konkrétně o plně funkční dělostřelecký náboj, v jehož nábojnici byla tříštivá střela, několik ručních granátů, dýmovnice či několik desítek kusů malorážové munice. Munici zajistil a odvezl k její následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

PREVENCE:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře