Dny evropského dědictví otevřou atraktivní památky, karlovy vary, zprávy karlovarsko
Císařské lázně a Městská spořitelna, dva architektonické skvosty v samotném srdci Karlových Varů, otevřou své dveře v rámci letošního Dne památek. A k návštěvě na Zámeckou věž zve také Infocentrum města Karlovy Vary.

V sobotu 16. září mohou zájemci obdivovat Císařské lázně. Mezi 10. a 18. hodinou budou probíhat komentované prohlídky budovy. V 15 hodin je na programu rovněž speciální prohlídka zaměřená na technický a balneologický unikát Císařských lázní. Přijít mohou i děti, které pobaví tradiční pohádka o Sněhurce v netradičním podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Vstupné do Císařských lázní činí 50 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. Více info na https://cisarskelazne.cz/.

V neděli 17. září se představí Městská spořitelna. Reprezentativní budova v těsném sousedství Vřídelní kolonády byla nedávno kompletně zrekonstruovaná. Jejími prostory se můžete projít sami, nebo s průvodcem. Komentované prohlídky mezi 10. a 15. hodinou (s výjimkou času 13:00).

Ke Dnům světového dědictví se připojuje také Infocentrum města Karlovy Vary a v neděli 17. září zve na Zámeckou věž, která je považována za nejstarší budovu města. Zámecká věž je posledním pozůstatkem malého gotického hrádku, který nechal vystavět císař Karel IV. patrně kolem roku 1358. Během velkého požáru města v roce 1604 bývalý hrad vyhořel a změnil se ve zříceniny. Roku 1608 byla velká věž upravena na městskou hlásku, v roce 1766 získala arkádový ochoz, ze kterého byli slavnostně vítáni fanfárami významní hosté lázeňského města. Později se odtud každoročně slavnostně zahajovala lázeňská sezóna. V roce 1911 byl ke skále pod Zámeckou věží přistavěn mohutný výtah podle projektu Friedricha Ohmanna, autora secesní Zámecké kolonády. 

Vstup na Zámeckou věž bude zdarma. A pokud chcete podpořit tuto památku, vychutnejte si lokální kávu s výhledem v Zámecké kavárně.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře