Karlovy Vary budou mít letos vánoční strom z Chranišova

Město Karlovy Vary bude mít letos vánoční strom z Chranišova na Sokolovsku.

Hlavní vánoční ozdobou centra města bude stříbrný smrk. Zhruba sedmdesátiletý, patnáct metrů vysoký jehličnan v současné době roste na zahradě rodinného domu v Chranišově. Pokácen a přepraven do Karlových Varů na prostranství před hotelem Thermal bude v polovině listopadu.

„Vzhledem k tomu, že jsme v našich lesích, ani na městských pozemcích nenašli vhodný strom, obrátili jsme se na veřejnost a v reakci na výzvu jsme obdrželi zhruba deset nabídek, za které moc děkujeme. Poměrně přísná kritéria nakonec splnil pouze stříbrný smrk z Chranišova,“ uvedl radní Petr Bursík z ODS

Vedle estetického hlediska bylo při výběru stromu rozhodující jeho zdraví a stanoviště, na kterém roste, tedy jeho dobrá přístupnost pro strojovou techniku nezbytnou pro bezpečné pokácení, naložení a odvoz.  

„V současné době zajišťujeme nezbytné administrativní náležitosti, jako je povolení ke kácení. Pro samotné pokácení bychom rádi využili zbrusu nový manipulátor, který jsme v nedávné době pořídili. Jedná se o stroj, který je vybavený unikátním rotačním teleskopickým ramenem, díky němuž je možné strom pokácet, bezpečně s ním manipulovat a naložit na nákladní automobil. Manipulátor pak využijeme rovněž při usazení stromu před Thermalem,“ doplňuje Stanislav Dvořák, ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary.

Vánoční ozdoby a světelné prvky budou na strom nainstalovány koncem listopadu. Slavnostní rozsvícení se uskuteční o první adventní neděli, tedy 3. prosince v 18 hodin. Následovat bude průvod k Mlýnské kolonádě, kde budou probíhat městské vánoční trhy s doprovodným programem.

Vánoční trhy v Karlových Varech začínají v sobotu 2. prosince a potrvají do 26. prosince.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře