Žáci Střední průmyslové školy Ostrov dosáhli historického úspěchu

Žáci Střední průmyslové školy Ostrov dosáhli velkého úspěchu.

Ve dnech 2. – 4. dubna 2024 se v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích uskutečnilo finále 29. ročníku soutěže Autoopravář junior. O titul nejlepší automechanik, karosář, lakýrník a autotronik se utkalo 69 vítězů krajských kol. Do soutěže se během roku zapojilo 4 500 žáků posledních ročníků daných oborů. Karlovarský kraj reprezentovali v kategorii automechanik René Padua a autotronik Jakub Zátko, oba zástupci SPŠ Ostrov. V náročné soutěži, která vyžaduje teoretické i praktické dovednosti, se naši soutěžící rozhodně neztratili, ba naopak. Jakub Zátko v konečném pořadí obsadil krásné 5. místo a René skončil 20. z 28.
Žáci Střední průmyslové školy Ostrov dosáhli historického úspěchu

Jak říkají organizátoři: „Kosmonosy hostily ty nejlepší talenty, které musely prokázat své schopnosti. Soutěž podporuje kvalifikované odborné vzdělání, které propojuje teorii a praxi, sleduje nejnovější trendy a využívá nejmodernější technologie, což je klíčové pro posílení důvěry v celý obor a poskytuje žákům představu o jejich budoucí pracovní kariéře.“ Soutěž má celou řadu partnerů z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění úkolů, hodnocení a cen pro účastníky, jako je ŠKODA AUTO, Porsche ČR či SCANIA, a mnohé další. Jen pro zajímavost. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na jedinečný zážitek – projížďku se závodním jezdcem týmu ŠKODA MOTOSPORT ve voze ŠKODA FABIA R5. Zkrátka ale nepřišli ani ostatní soutěžící a jejich školy, odnesli si ceny od celé řady dalších sponzorů.

„Jsme na kluky opravdu pyšní,“ hodnotí výsledky vedoucí odborného výcviku pan Jaroslav Zmeškal, „uvědomme si, že několikadenní soutěž skládající se ze tří hlavních částí – test, poznávačka a praktické úkoly – je pro kluky náročná psychicky i fyzicky. Automechanici např. musí splnit 14 dílčích praktických úkolů. Zvláště nás pak těší posun, kterého jsme dosáhli v oboru autotronik. Vítěz nám zatím utekl, ale rozdíly v dalším pořadí byly minimální, krom toho jsme rok od roku lepší, což nás utvrzuje ve smysluplnosti naší práce a jejím správném nasměrování.“ 

O tom, že autoobory na SPŠ Ostrov mají budoucnost, svědčí i fakt, že v blízké době budou zahájeny práce na výstavbě nových dílen v areálu školy v Ostrově. Studenti se do nich nastěhují na podzim roku 2025. Projekt počítá s nejmodernějším technickým zázemím.

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje (Text SPŠ Ostrov)

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře