Karlovy Vary změnily dopravní režim v části Moskevské ulice

Karlovy Vary změnily dopravní režim v části Moskevské ulice. Zvýší se bezpečnost i počet parkovacích míst.

V části Moskevské ulice v Karlových Varech došlo v pondělí 20. května ke změně dopravního režimu.

“Včera bylo provedeno zjednosměrnění části ulice Moskevská před ZŠ Dukelských hrdinů. Chápu, že pro některé řidiče to je ne úplně komfortní změna, ale bezpečnost dětí u školy je pro nás jednoznačně priorita. Věřím, že si to brzy “sedne” a řidiči to pochopí” uvedl radní Petr Bursík z ODS

V úseku před Základní školou Dukelských hrdinů, tedy mezi sídlem městské policie a budovou magistrátu došlo k úpravě svislého a vodorovného dopravního značení komunikace byla zjednosměrněna. Průjezd je možný pouze ve směru od Tuhnic. Změní se i systém parkování a navýší jeho kapacita.

„Hlavním motivem bylo zajištění větší bezpečnosti žáků navštěvujících místní základní školu. Při stávajícím dopravním řešení zde zejména v ranní špičce dochází k nebezpečným, často i kolizním situacím. Zjednosměrnění tohoto úseku napomůže větší bezpečnosti všech účastníků provozu a pomůže i plynulosti dopravy. Zároveň nám umožní navýšit parkovací kapacitu. Podobné řešení se nám již osvědčilo u jiných škol, konkrétně u ZŠ Krušnohorská na Růžovém vrchu a u ZŠ J. A. Komenského v Drahovicích,“ doplnil radní pro dopravu Petr Bursík z ODS.

V levé části komunikace se změní směr šikmého parkovacího stání, v pravé části podél chodníku budou vytvořeny dva parkovací zálivy podélného parkování. Pro komfortní výstup z vozidel bude odstraněno zábradlí na chodníku. Kapacita šikmého stání zůstane zachována, podél komunikace vznikne dvanáct nových míst. V lokalitě bude platit režim parkoviště s kotoučem s dobou stání maximálně 60 minut ve všední dny v časech od 8 do 17 hodin.

Zdroj: Město Karlovy Vary

 

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře