Automobilka BMW zahájila provoz zkušebního centra u Sokolova
Automobilka BMW ve středu zahájila provoz zkušebního centra nedaleko Sokolova. Areál, který od roku 2020 vznikal na bývalé výsypce Sokolovské uhelné, bude sloužit pro testování nových technologií aut

Vývojové centrum Future Mobility Development (FMDC) se rozkládá na ploše 600 hektarů. Podle mluvčího BMW Davida Haidingera jde v BMW Group o největší testovací polygon na světe. Výstavba stála přes sedm miliard korun. Celý areál funguje v režimu velmi přísného zabezpečení.

První jízdy se začaly v areálu testovat loni. Celá plocha nyní ještě není v konečné podobě. Nicméně už teď tam vznikají dopravní stavby nejrůznějšího typu, jsou tam úzké i široké silnice, mosty, malé i komplikované křižovatky se semafory. Figuríny lidí, dětí, cyklistů, ale i zvířat představují a simulují skutečné situace a umožňují testovat například bezpečnostní systémy aut, které umožňují v případě nebezpečí rychle zastavit a zabránit střetu.

FMDC v Sokolově poskytuje mimo jiné infrastrukturu pro rozsáhlé testování plně automatických parkovacích technologií. BMW společně se svým dodavatelem Valeo pracuje na řešeních automatického parkování bez řidiče.

testovaci polygon BMW Sokolov Zpravy Karlovarsko

Zdroj: Město Sokolov, Foto – Facebook

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře