Spisovatel Štěpán Javůrek získal v Německu významné ocenění
Sdružení Sudetendeutsche Landsmannschaft předalo cenu za literaturu a publicistiku za rok 2023 spisovateli žijícímu a tvořícímu v Karlovarském kraji Štěpánu Javůrkovi.       

Kulturní ceny získávají zejména lidé do 35 let již od roku 1979, a to v kategoriích scénické umění, literatura a publicistika, výtvarné umění a architektura a lidová kultura. Ocenění mají buď sudetoněmecké předky nebo svou činností značně přispívají k posílení sudetoněmeckých vztahů. 

„Vím, že Sudetoněmecké krajanské sdružení a jeho činnost stále vyvolává silné emoce. Já jsem ale dnes potkal srdečné a přátelské lidi, kteří mě mezi sebou vřele přivítali,“ uvedl oceněný autor na své facebookové stránce, kde zveřejnil také svůj slavnostní projev. 

Štěpán Javůrek je autorem knih Nebe nad Perninkem, Chaloupky, Sudetský dům a Sudetský dům II. V regionu působí také jako ředitel Destinační agentury Krušnohoří. 

K tomuto úspěchu Štěpánu Javůrkovi moc gratulujeme, přejeme nekonečnou inspiraci a budeme se těšit na poslední díl románové trilogie Sudetský dům. 

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře