Sokolov jednal se Správou železnic o problémech na vlakovém nádraží
Starosta Sokolova Petr Kubis jednal se zástupci Správy železnic a policie o problémech na vlakovém nádraží a jeho okolí.
Mesto Sokolov starosta Kubis Sprava Zeleznic policie nadrazi Sokolov Zpravy Karlovarsko

Schůzka byla reakcí na stížnosti města týkající se celkové situace v této lokalitě. „Denně tudy projde velké množství lidí a nemyslím si, že současný stav poskytuje, ať už občanům nebo návštěvníkům města, příliš reprezentativní obrázek o Sokolově,” vysvětlil starosta Sokolova Petr Kubis.

Město kritizuje i fungování současné bezpečnostní agentury, která podle starosty Kubise, neplní dobře své povinnosti. Existuje například prodleva mezi uzavřením nádraží a nástupem ostrahy. Správa železnic, která nyní vypsala tendr na nového dodavatel služby, se proto bude snažit vybrat firmu i na základě těchto kritérií.

Dalším bodem jednání bylo napojení bezpečnostních kamer na nádraží na systém Městské policie, aby k nim měli přístup i městští strážníci. „Připravujeme také nový systém úklidu přednádražních prostor, protože i to je vizitkou našeho města. V minulosti si naši občané na nepořádek kolem nádraží opakovaně stěžovali a já jim musím dát za pravdu,” dodal starosta Kubis.

Kromě již zmíněných opatření se bude věnovat zvýšená pozornost kontrole lokality, jak ze strany Městské, tak i státní policie. V oblasti kolem nádraží se budou častěji pohybovat i společné hlídky obou těchto složek.

Zdroj a foto v textu: Město Sokolov, foto: ŠJů, Wikimedia Commons

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře