Karlovy Vary budou hostit Evropský lázeňský a balneologický kongres, V Karlových Varech proběhne čistění pramenů, Institut lázeňství a balneologie spouští Jarní cyklus přednášek

Institut lázeňství a balneologie (ILAB) spouští Jarní cyklus přednášek. Témata, jako například: Léčba diabetiků 2. typu v lázních, Zřídelní sedimentace v Karlových Varech, Lázeňská léčba a regenerace po prodělané infekci COVID-19 a další, vám budou každý týden v měsíci březnu přinášet nejen odborní pracovníci ILABu ale také jejich hosté, a to pomocí online přenosů. 

Termíny přednášek a více informací naleznete na webu ILABu https://www.i-lab.cz/kalendar_akci/.

Institut lázeňství a balneologie je veřejná výzkumná instituce zřízená v roce 2019 Karlovarským krajem. Sídlí v Karlových Varech v budově bývalé školy na nábřeží Jana Palacha. Cílem instituce je obnovit v České republice výzkum v oblasti lázeňství a balneologie. Výzkumné projekty se soustředí zejména na zkoumání objektivních účinků lázeňské léčby na lidský organismus a výzkum přírodních léčivých zdrojů. Jeden z připravovaných projektů je zaměřen i na socioekonomické aspekty lázeňství.

Mezi odbornými pracovníky Institutu jsou lékaři, biologové a geologové. Instituce navazuje spolupráci s lázeňskými lékaři i s dalšími výzkumnými organizacemi v České republice. Institut spolupracuje s vysokými školami, odborní pracovníci fungují zároveň jako školitelé bakalářských prací z oboru fyzioterapie. 

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj – oficiální stránka, ILAB

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře