Destinační agentura Krušnohoří přivede do hor turistickou akci mezinárodního rozměru

Destinační agentura Krušnohoří přivede do hor turistickou akci mezinárodního rozměru

Společná kandidatura Destinační agentury Krušnohoří, Tourismusverband Erzgebirge a Klubu českých turistů spojená s kvalitní prezentací Krušných hor zaznamenala velký úspěch. Na výročním zasedání Evropské turistické asociace EWV bylo rozhodnuto o přidělení mezinárodní akce EURORANDO 2026 do Krušných hor. Stalo se tak v polském městě Iława koncem září.

„Od počátku činnosti Destinační agentury Krušnohoří se snažíme o intenzívní spolupráci s našimi partnery na německé straně Krušných hor. Nyní tato společná aktivita přináší první významný úspěch. Akce pro 4 až 6 tisíc turistů se koná jednou za 5 let a v Krušných horách proběhne v září 2026 poprvé v historii na území dvou států najednou,“ upřesnil ředitel Destinační agentury Krušnohoří Štěpán Javůrek.

Samotná akce má kromě diplomatického rozměru také mimořádný ekonomický přínos pro celý region. Několik tisíc turistů bude po celý týden vyrážet objevovat krásy hor v bližším i vzdálenějším okolí, všichni účastníci budou v území také ubytováni. Celkový odhadovaný úhrn utracených finančních prostředků v oblasti cestovního ruchu v regionu se pohybuje v řádu 30 až 40 milionů korun. „Naším hlavním úkolem je nyní připravit akci tak, aby se Krušné hory prezentovaly evropským turistům v co nejlepším světle, a také to, aby místní lidé a podnikatelé získali z této akce co nejvyšší ekonomický profit,“ dodal Štěpán Javůrek.

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto: Destinační agentura Krušnohoří

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře