Průzkum: Jak se mění kvalita života v Karlovarském kraji
Jak se mění kvalita života v Karlovarském kraji – O tom, že v Karlovarském kraji není úplně všechno špatně a že se tu lidem žije i přes výtky dobře, svědčí nově zveřejněný výzkum společnosti Obce v datech. Ta v rámci Indexu kvality života porovnala u 206 českých obcí s rozšířenou působností veřejně dostupná data ve třech základních oblastech, jako je zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání a v neposlední řadě vztahy a služby. A letošní výsledky by mohly být pro mnohé stěžovatele více než překvapivé.

Největším skokanem roku se tentokrát v porovnání s ostatními obcemi stal Cheb. Ten si v žebříčku polepšil hned o 85 pozic. Následovaly ho Karlovy Vary, které poskočily o 54 míst v pořadí. V souvislosti s fenoménem růstu kvality života v menších městech zazářily Mariánské Lázně, které se dle letošních výsledků staly jedničkou pro stěhování mladých lidí.

Průzkum porovnávající kvalitu života v obcích s rozšířenou působností realizuje společnost Obce v datech již šestým rokem. Jejím hlavním konzultačním partnerem je nadnárodní společnost Deloitte, poskytující profesionální služby v oblasti auditu, daní, konzultingu, podnikových rizik a finančního poradenství. V rámci průzkumu se hodnotí například dostupnost zdravotních služeb, kapacity jednotlivých typů škol, nabídka pracovních míst, dostupnost bydlení, dopravní napojení nebo dostupnost různých služeb. Pro tyto účely jsou využívána data Českého statistického úřadu, Úřadu práce ČR i dalších institucí. Podrobné informace včetně sestaveného žebříčku najdete na portálu Obce v datech.

Největšími skokany roku se tentokrát v porovnání s ostatními obcemi stal Cheb a Karlovy Vary

Kvalita zivota

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře