Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary dostane herec Ivan Trojan, Mezinárodní filmový festival obdrží více peněz, MFFKV

Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary dostane herec Ivan Trojan.

Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary za mimořádný přínos české kinematografii převezme na letošním 58. ročníku herec Ivan Trojan. Křišťálový globus převezme jeden z nejobsazovanějších českých filmových, televizních a divadelních herců v závěru festivalu. Novináře o tom dnes informoval prezident festivalu Jiří Bartoška.

Při příležitosti jeho ocenění festival uvede film Karamazovi a v rámci doprovodného programu se v Karlovarském městském divadle uskuteční mimořádné představení monodramatu Žáby, které pro Trojana k jeho 60. narozeninám, jež oslaví 30. června, napsal a režíruje jeho dvorní autor Petr Zelenka. Hra měla premiéru letos 19. dubna v Dejvickém divadle.

Za titulní roli v dramatu Oblomov získal Trojan v roce 2000 Cenu Thálie, za úlohu v představení Dejvického divadla Ucpanej systém pak v roce 2012 Cenu Alfréda Radoka a za roli ve hře Petra Zelenky Fifty Cenu divadelní kritiky 2022. Je sedminásobným držitelem Českého lva.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře