Příspěvek VZP bude možné využít i na lyžařský výcvik
Na sportovní a pohybové aktivity Všeobecná zdravotní pojišťovna dětem a mladistvým do 18 let v roce 2024 přispěje 2 000 korun, tedy dvojnásobek loňské částky.

Právě z tohoto programu mohou rodiče využít příspěvek na uhrazení části nákladů spojených s lyžařským výcvikem. K dalším možnostem, kde prostředky pomohou, je například úhrada sportovních aktivit organizovaných v kroužcích, spolcích, klubech či domech dětí a mládeže apod., pro starší děti také třeba na pořízení permanentky do posilovny.

Příspěvek na sportovní a pohybové aktivity bude možné využít také k úhradě části nákladů na lyžařský výcvik organizovaný školou. Podmínkou bude pouze doložení, že se dítě výcviku zúčastnilo. Od 1. 1. 2024 je za tímto účelem na webu VZP umístěn formulář Potvrzení o účasti dítěte na organizovaném lyžařském kurzu. Formulář klient vytiskne a po návratu dítěte z lyžařského výcviku jej nechá potvrdit školou. Spolu s žádostí o příspěvek jej následně doručí VZP. Není tedy nutné, jako je tomu u jiných příspěvku, k žádosti přikládat doklad o zaplacení. Formulář s potvrzením o absolvování lyžařského kurzu nesmí být při podání žádosti o příspěvek starší tří měsíců od data jeho vystavení.

Žádost lze podat online prostřednictvím aplikace Moje VZP, osobně na přepážce nebo podatelně kterékoliv pobočky VZP, případně vložením do sběrného boxu či poštovní schránky pobočky anebo poštou na adresu VZP ČR, Regionální pobočka Praha, Na Perštýně 359/6, 110 00 Praha 1.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře