Počty nemocných s respiračním onemocněním v kraji dosáhly již epidemie
Počty nemocných s akutním respiračním onemocněním v regionu dosáhly již epidemie. Na 100 tisíc obyvatel bylo v tomto týdnu evidováno 1743 nemocných. Ačkoliv došlo oproti minulému týdnu k velmi mírnému poklesu, stále je potřeba dodržovat určitá opatření. Karlovarský kraj proto vydává doporučení, jak chránit nejenom sebe, ale i ostatní.

Nejpostiženějšími skupinami jsou děti ve věku 0 – 5 let, ale i mladí lidé. U nejrizikovější skupiny pacientů ve věku nad 65 let zatím chřipková onemocnění přibývají jen mírně. Nejvíce zasažený je okres Cheb, následuje ho okres Karlovy Vary a pak Sokolov, vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.

Karlovarská krajská nemocnice v současné době nezakazuje návštěvy i s ohledem na blížící se vánoční svátky. Pouze apeluje na obyvatele, aby návštěvy zvážili či případně omezili, a při pohybu po nemocnici důsledně dodržovali opatření ve vztahu k ochranným pomůckám. Návštěvy byly nově povoleny také v Nemocnici Sokolov, a to od dnešního dne. Bližší informace najdete na webu jednotlivých zdravotnických zařízeních.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře