Nízkopříjmové domácnosti opět dosáhnou na kotlíkové dotace, Karlovarský kraj, Zprávy Karlovarsko
Od 14. 8. 2023 startuje příjem elektronických žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti II. Na rozdíl od předchozích výzev mohou zájemci tentokrát podat žádost v průběhu celého roku, až do 30. 8. 2024 včetně.

​Žadatelem musí být vlastník nebo spoluvlastník příslušné nemovitosti, který zároveň v této nemovitosti trvale bydlí, a to v následujících případech:

1. Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně;

2. Žadatel v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti pobíral dávky v hmotné nouzi nebo příspěvek na bydlení.

Podpořena bude výměna emisně nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za kotle na biomasu či tepelná čerpadla. V případě pořízení kotle na biomasu s ručním či automatickým přikládáním bude možné získat dotaci ve výši maximálně 130 tisíc korun, u tepelného čerpadla nejvýše 180 tisíc korun. Dotace činí maximálně 95 procent z celkových způsobilých výdajů.

Povinnou součástí žádosti je fotodokumentace starého zdroje vytápění. Pokud žadatel nemá k dispozici fotoaparát, je možné na telefonním čísle +420 354 222 414 domluvit návštěvu pracovníků krajského úřadu.

Pro zájemce je to jedna z posledních možností, jak dotaci na výměnu starého kotle za nový ekologičtější zdroj čerpat. Od září 2024 pak začne platit zákaz jejich používání. Podrobné informace a povinné přílohy žádosti ke stažení najdete na krajském webu

Zdroj: IPKVK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře