Aš - Park Historie u Ústavního soudu

Aš – Park Historie u Ústavního soudu.

Revitalizací parku Historie (zakázka má oficiální název „KAPLAN/KA – společná historie Aše a Selbu v časové ose, č. 239“), kterou pro město Aš v letech 2021 a 2022 realizovala stavební společnost RMC STAVBY Cheb, se zabýval Ústavní soud v Brně. Soud řešil ústavní stížnost na výsledek zadávacího řízení zhotovitele z roku 2019, podanou společností Gardenline Litoměřice, která skončila jako druhá v pořadí. Ústavní soud svým usnesením z února tohoto roku stížnost odmítl s tím, že neshledal žádné porušení základních práv a svobod stěžující si společnosti.

K ústavnímu soudu byla podána stížnost poté, co společnost Gardenline neuspěla se svými opakovanými námitkami proti výběru dodavatele, výše uvedené společnosti RMC STAVBY Cheb, u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ani později se žalobou u Krajského soudu v Brně a kasační stížností u Nejvyššího správního soudu.

Stěžovatelka namítala vady osvědčení o realizovaných referenčních zakázkách vítěze výběrového řízení.  

Jedná se zřejmě o první případ, kdy bylo zadávací řízení na investiční akci města Aš projednáváno až u Ústavního soudu. Příslušné usnesení ÚS – ZDE.

Zdroj a foto: Město Aš

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře