Zahrady dalších chebských mateřských škol prošly proměnou
Zahrady dalších dvou chebských mateřských škol prošly proměnou. Úpravy se týkaly školek v Bezručově ulici a na Divadelním náměstí.

„S úpravami zahrad jsme začali v letech 2009 a 2010, kdy se za desítky milionů korun kompletně zrekonstruovaly velké zahrady u školek v ulicích Komenského, Osvobození, 26. dubna a na sídlišti Zlatý Vrch. Nyní se zaměřujeme na ty, které na rekonstrukci stále čekají,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

Na vybudování edukačních zahrad u školek v Bezručově ulici a na Divadelním náměstí získalo město dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR v celkové výši přes 700 tisíc korun. Úpravy obou zahrad přitom přišly zhruba na 1,1 milionu korun.

„Díky úpravám budou moci děti trávit na zahradách více času. Venkovní prostory se stanou jakousi rozšířenou třídou, kde si děti budou nejen hrát, ale také se něco dozví o rostlinách a přírodě,“ upřesnil místostarosta Pospíšil.

V upravených zahradách je nejen nově vysázená zeleň, ale třeba i vyvýšené záhony, díky kterým budou moci děti pozorovat růst rostliny. Na Divadelním náměstí vznikl rovněž malý amfiteátr s pódiem.

Tento projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Zdroj a foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře