V Karlovarském kraji proběhl první společný výcvik strážníků
Společný výcvik strážníků v Karlovarském kraji. Celodenního výcviku se zúčastnilo dvacet strážníků a to z MP Karlovy Vary, MP Cheb, MP Františkovy Lázně, MP Mariánské Lázně a MP Sokolov

Uspořádat společný výcvik strážníků městských policií sloužících v Karlovarském kraji, taková byla myšlenka karlovarského strážníka Stanislava Makovičky, který ji za podpory velitele městské policie přenesl do reality. Taky proč ne, když mezi sebou velitelé osmi městských policií uzavřeli v červnu roku 2022 Memorandum o vzájemné spolupráci.

V Karlovarskem kraji probehl prvni spolecny vycvik strazniku

A tak se svými kolegy z Městské policie Cheb Janem Nekudou a Vladislavem Turkem pracovali na podobě cvičení tak, aby se co nejvíce přiblížila každodenní činnosti strážníků. Hlavním cílem bylo sjednocení taktických a bezpečných postupů, prohloubení součinnosti v oblasti vzdělávání, metodiky, prevence, zlepšení komunikace, výměna poznatků a zkušeností při výkonu služby i to, jak zvládat krizové situace. To vše si mohli strážníci, pod dohledem výše zmíněných instruktorů, vyzkoušet na vlastní kůži a věřte, že se občas zapotili. Prvního společného celodenního výcviku na území Karlovarského kraje se zúčastnilo dvacet strážníků a to z MP Karlovy Vary, MP Cheb, MP Františkovy Lázně, MP Mariánské Lázně a MP Sokolov.

“Tímto bychom rádi poděkovali řediteli Městské policie Cheb Pavlu Janošťákovi, který významnou mírou přispěl k realizaci výcviku a také spolku Letiště Cheb za poskytnutí prostoru a zázemí k této společné misi. Díky patří také našemu instruktorovi profesní přípravy Miroslavu Ponertovi, který při výcviku prakticky ukázal, jak harmonické může používání donucovacích prostředků být. Protože i na ty při výkonu služby někdy dojde”.

Příští týden v pátek se strážníci ve stejném složení znovu potkají, tentokrát na střelnici, kde proběhne intenzivní střelecký výcvik, jehož absolvování přinese vedle nově nabytých či zdokonalených dovedností i potvrzení, které můžou následně využít v systému střelecké přípravy, jehož účelem je zlepšování znalostí, schopností a dovedností osob oprávněných k nakládání se střelnými zbraněmi pro potřeby zajišťování vnitřního pořádku, nebo bezpečnosti České republiky stanovenými zálohami státu. Je určitě vždy pozitivní, že tito strážníci neberou svou práci jen jako práci, ale jsou ochotni i ve svém volnu přispívat k zajišťování bezpečnosti státu, a to nad rámec svých běžných pracovních povinností.

Zdroj a foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře