Skalní masiv v Mariánskolázeňské ulici pokryla síť. V místě je opět možné parkovat

Karlovy Vary – Skalní masiv v Mariánskolázeňské ulici pokryla síť. V místě je opět možné parkovat.

Město Karlovy Vary dokončilo sanaci masivu v Mariánskolázeňské ulici. Skalní stěna v lokalitě naproti galerii umění byla očištěna a pokryta ochrannými sítěmi. Sanační práce proběhly ve dvou etapách, náklady činily zhruba 4,5 mil. Kč. Omezení parkování a pohybu po přilehlém chodníku skončilo.
Petr Bursík ODS, Karlovy Vary, parkovací místa

„V květnu loňského roku jsme skálu, která vykazovala známky narušení, podrobili důkladné rekognoskaci. Odborníci vytipovali 25 potencionálně nebezpečných objektů, v některých blocích našli výrazné pukliny. U mnohých reálně hrozilo jejich utržení a pád. Museli jsme tedy jednat velmi rychle a jiná varianta než odstranění nebezpečných kamenů a obalení skály do ochranných sítí v podstatě nepřicházela v úvahu,“ vysvětluje radní Petr Bursík (ODS) důvod dopravního omezení a rozsáhlých sanačních prací na skále. Ta musela být důkladně očištěna a zbavena náletové zeleně a četných kořenů. Bylo potřeba rovněž odvalit velké množství balvanů. „Mnohé kameny se vlivem povětrnostních podmínek během podzimu a zimy uvolňovaly samovolně tím, jak do puklin pronikala voda, která zde zamrzala. Obrazně řečeno za nás trhací práce částečně odvedla i příroda sama,“ dodává Petr Bursík (ODS). 

Skála na jižním svahu pod Imperialem je nově plošně pokryta sítěmi o ploše 1 500 m2, bylo nutno vyvrtat 916 metrů pro jejich kotvy. Z obou skalních výchozů byly odstraněny desítky metrů krychlových nestabilního materiálu, některé odstraňované bloky vážily i více než dvě tuny.

Zhotovitelem sanačních prací byla na základě veřejné zakázky společnost ROCKNET s.r.o. Náklady činily 4,454 mil. Kč vč. DPH.

Zdroj a foto: Město Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře