V Bublavě proběhlo cvičení všech složek IZS

V Bublavě proběhlo cvičení všech složek IZS.

Více než stovku figurantů museli hasiči zachránit z poškozené lanovky. Cvičení prověřilo dojezdové časy a spolupráci všech složek na místě v reálných podmínkách 

Sedačková lanovka v lyžařském areálu v Bublavě na Sokolovsku byla v pondělí dopoledne obsazena více než stovkou návštěvníků. V jednu chvíli došlo k poškození lanovky, což mělo za následek zastavení provozu a uvěznění osob na sedačkách, zároveň několik osob spadlo z několikametrové výšky a zůstaly vážně zraněné pod lanovkou. Takto událost hlásili svědci události na tísňové linky.

V Bublavě bylo připravené prověřovací cvičení určené pro všechny složky IZS, jehož cílem byla záchrana většího množství návštěvníků areálu. Figuranty, kterých bylo celkem 120, tvořili studenti středních škol. Úkolem cvičících bylo transportovat zraněné z nepřístupného terénu sjezdovky na místo, kde bylo možné provést třídění dle závažnosti zranění. Následně zdravotničtí záchranáři simulovali rozvoz do nemocnic. Členové horské služby společně s hasiči pak lezeckou technikou zachraňovali všechny ze sedaček lanovky.

Na záchranu při událostech tohoto typu mají záchranáři dvě hodiny, do té doby by všichni z lanovek měli již být v bezpečí. Při cvičení nehrozilo riziko podchlazení, v průběhu pondělí bylo v krušnohorské Bublavě teplé slunečné počasí. Během lyžařské sezony je právě počasí velmi přitěžujícím faktorem, kvůli kterému je nutné do dvou hodin všechny zachránit. Na místo tak byly povolány všechny lezecké skupiny hasičů v kraji, k tomu lezecká skupina z Ústeckého kraje a další lezecké skupiny horské služby ze střediska nejen v Bublavě, ale i z dalších v Krušných Horách. Pondělní cvičení bylo specifické svým rozsahem a komplexností při přípravě na záchranu osob z lanovky.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře