Karlovarský kraj podpoří malé a střední podnikatele v regionu
Karlovarský kraj uspěl s žádostí o dotaci, prostřednictvím voucherů tak podpoří malé a střední podnikatele v regionu

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválilo vyhlášení dotačního programu v rámci projektu „Vouchery pro podnikatele Karlovarského kraje“. Finanční prostředky ve výši více než 28 milionů korun jsou vyčleněny na tzv. vouchery pro zahájení a rozvoj podnikání, digitální vouchery a inovační vouchery.  

„Karlovarský kraj uspěl se svou žádostí o dotaci u Ministerstva životního prostředí. Může tak podnikatelům nabídnut vouchery, které si kladou za cíl podporu vzniku nových nebo rozvoj stávajících podnikatelských záměrů a podnikatelských aktivit. Peníze mají pomoci se zahájením či rozšířením výroby nebo podnikatelských služeb,“ uvedl náměstek hejtmana s gescí v oblasti investic Dalibor Blažek.           

Dotaci je možné získat na voucher pro rozvoj podnikání, digitální voucher či inovační voucher. Každý z těchto voucherů lze využít na různé aktivity, a to dle stanovených pravidel. Zájemci o dotaci naleznou veškeré informace o programu na webových stránkách Operačního programu Spravedlivá transformace. Příjem žádostí bude zahájen 20. 12. 2023 v 10 hodin. „Vzhledem k vyšší náročnosti přípravy žádostí doporučujeme konkrétní projektové záměry konzultovat přímo s pracovníky oddělení grantových schémat odboru investic Krajského úřadu Karlovarského kraje, kteří budou žadatelům k dispozici a poskytnou jim odborné poradenství pro podání žádosti. Obrátit se mohou také na naši příspěvkovou organizaci Karlovarskou agenturu rozvoje podnikání, jež spolupracuje na programu. S  jejími pracovníky je též možné konzultovat náplň podnikatelského záměru,“ doplnil náměstek hejtmana Dalibor Blažek.  

Zdroj: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře