Parkovací dům u Galerie má stát na současném malém parkovišti
V poptávkovém řízení na architektonický návrh parkovacího domu u Galerie vyniklo studio Fránek Architects (www.franekarchitects.cz). S jejich působivými referencemi, včetně úspěšného parkovacího domu v Dolních Břežanech, se projevila schopnost propojit technickou preciznost s uměleckým vizionářstvím.
Parkovaci dum u Galerie Karlovy Vary Zpravy Karlovarsko. parkovani zpravy z dopravy

Parkovací dům vznikne na místě výletní kavárny a zahradní restaurace Sanssouci, která byla na Goethově stezce vystavěna roku 1876. Bylo to kulturně velmi živé místo. Na denním pořádku tu byly koncerty, terasa sloužila k tanci a lázeňští hosté se zde scházeli na kávu. Jednalo se o velký komplex budov, který byl později doplněn ještě o letní divadlo. Bohužel od začátku 1. světové války začaly budovy chátrat a přibližně v polovině 20. století byly zbourány. Dnes si lázeňští hosté kávu v těchto místech neobjednají, s novostavbou parkovacího domu a úpravou přilehlého veřejného prostoru se to však může v následujících letech změnit.

Nadzemní parkovací dům u Galerie umění má stát na současném malém parkovišti. Jak ubezpečoval radní Petr Bursík (ODS), při jeho stavbě bude brán zřetel, aby architektonicky zapadl do tamějšího území, které se nachází pod lesem a na konci lázeňského území.

Parkovací dům u Galerie umění má vyřešit problém s parkováním v lázeňském území. Až po jeho dokončení může přijít na řadu realizace velkého projektu Divadelního korza, v rámci něhož se počítá s radikálním omezením parkování u Městského divadla. Další garážový dům má stát v areálu bývalého Kattenbecku. Město má s touto lokalitou velké plány, počítá se tam totiž například i s novou moderní centrálou městské policie.

Zdroj: KAM KV, Ilustrační foto: PD v Dolních Břežanech, Autor: Fránek Architects, Realizace stavby: PKS Stavby, Foto: Pavel Kučera

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře