Uvolněný radní Hromádko připravil kraj o tři miliony korun

Uvolněný radní Hromádko připravil kraj o tři miliony korun, potvrdil tak svoji neschopnost i zbytečnost

Naprosto laxní, alibistický a hlavně těžko pochopitelný přístup ke státním dotacím zvolil uvolněný radní Karlovarského kraje Vít Hromádko (SNK1). Ten se rozhodl, že se Karlovarský kraj nebude v letošním roce ucházet o dotaci ve výši tři miliony korun na podporu obchodů a prodejen v malých obcích celého kraje.

„Jedná se o naprostý zkrat krajského politika, jehož post byl zřízen uměle a jen kvůli soudržnosti nynější krajské koalice. Jde o neomluvitelnou chybu, kterou nelze ničím obhájit ani jakkoliv vysvětlit,“ říká poslankyně Parlamentu ČR Jana Mračková Vildumetzová.

Podstatou kritiky celého zastupitelského klubu je ale takzvaný projekt Obchůdek, ze kterého mohl Karlovarský kraj čerpat až tři miliony korun na podporu vesnických prodejen, na mzdy jejich zaměstnanců, energie a mnoho dalších věcí. „Jenže pan radní, jehož plat činí zhruba sto tisíc korun plus další benefity, se rozhodl, že kraj do projektu nepřihlásí a peníze od státu nechce. “Je smutné, že se o státní peníze přihlásilo jedenáct krajů, ale ten Karlovarský mezi nimi chybí,“ pokračuje dále Vildumetzová Mračková.

Místo třech státních milionů korun, které by provozovatelům malých prodejen velmi pomohly, kraj dal  ze svého rozpočtu cca 900 tisíc, jako to dělají další kraje. Je to titul, o který obce velmi usilovaly a má pro ně zcela zásadní význam. Vždyť obchod v malé obci je někdy jediným místem pro sociální kontakt občanů obce. Takže kraj mohl podpořit malé prodejny celkem zhruba čtyřmi miliony korun, ale pohrdl státní dotací a doslova se na drobné živnostníky na venkově vykašlal. „Zdůvodnění, které Vít Hromádko prezentoval, je naprosto absurdní a málo uvěřitelné. Radnímu se totiž nelíbily podmínky projektu a nutnost ho předfinancovat, proto ho takzvaně zařízl. A s ním zařízl i mnoho starostů a podnikatelů, kteří každý den přemýšlí, zda svoji prodejnu na vesnici zavřou, nebo ještě nechají otevřenou. Tento krok je na rezignaci Víta Hromádka na post uvolněného radního a zrušení tohoto postu, neboť se opět ukázalo, že je zbytečný a Vít Hromádko bere ročně statisíce korun z rozpočtu kraje jen proto, že koalici odmává, co potřebuje. A tomu opravdu nemůžeme jen tak přihlížet,“ dodává Martin Hurajčík krajsky zastupitel a předseda kontrolního výboru.

Zdroj: Tisková zpráva hnutí ANO Karlovarského kraje, foto: Facebook

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře