Nejoblíbenější dětská jména v Karlovarském kraji 

Nejoblíbenější dětská jména v Karlovarském kraji.

V roce 2023 se v Karlovarském kraji narodilo, stejně jako v minulém roce, nejvíce Jakubů a Elišek. Obě tato jména patří pravidelně mezi nejčastější jak v našem kraji, tak i v celé České republice.

Mezi chlapci narozenými v Karlovarském kraji v roce 2023 bylo nejvíce Jakubů. Následovali Janové a Tomášové. Všechna tato jména patří pravidelně k těm nejoblíbenějším. Jakub se umístil na prvním místě pomyslného žebříčku oblíbených klučicích jmen nejen v našem kraji, ale také ve většině ostatních s jedinou výjimkou kraje Královéhradeckého, kde ho z vítězného na druhé místo sesadil Matyáš.

Holčičky narozené v roce 2023 dostaly v našem kraji nejčastěji jméno Eliška, následovaly je Viktorie a Sofie. Eliška byla nejčastějším jménem pro narozené dívky ve většině regionů České republiky s výjimkou Hl. města Prahy a Plzeňského kraje, kde zvítězila Anna a Libereckého kraje s nejvyšším počtem narozených Viktorií. V celé České republice je jméno Eliška favoritem nepřetržitě od roku 2012 a na dalších dvou místech se umístily Viktorie a Anna.

Mezi dětskými jmény v celé České republice se objevují i velmi netradiční jména. Chlapce pojmenovali rodiče také např. Roland, Sven, Xavier či Baltazar, mezi dívčími jmény se objevila mimo jiné i Aisha, Adléta či Ruby.

Zdroj: ČSÚ

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře