Evropský týden mobility v Karlových Varech
Město Karlovy Vary se připojí k tradiční kampani Evropský týden mobility, která je iniciativou Evropské komise od roku 2002

Aktivitami na podporu udržitelné dopravy ve městě, ale také zdraví a zdravého životního stylu, se Karlovy Vary zapojují do kampaně již od roku 2007. Motto letošního ročníku zní: Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď!

„V duchu letošního tématu jsme se zaměřili na aktivity, které podporují hromadnou dopravu, představují ji jako jednu z cest k úspoře energie a formě šetrné ke klimatu a životnímu prostředí. Zaměříme se rovněž na pravidla bezpečného chování a provozu na silnicích a také na chůzi jako energeticky úspornou formu pohybu po městě,“ vysvětluje radní pro oblast dopravy Petr Bursík (ODS)

Evropský týden mobility se obvykle odehrává od 16. do 22. září, v Karlových Varech ale začnou tematické akce již 9. září, a to zážitkovým a zábavným programem Světa záchranářů mimo jiné s podtitulkem Desatero správného cestujícího s Dopravním podnikem Karlovy Vary. Evropský týden mobility v Karlových Varech zahrnuje i tradiční celorepublikové výzvy Pěšky do školy a 10 000 kroků. Zábavné i edukativní akce pro rodiny s dětmi se budou odehrávat rovněž na Farmě Kozodoj a hřišti ZŠ Konečná, Svět záchranářů připravuje program „Na silnicích bezpečně“ a Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary uspořádají Goethovu geologickou vycházku.

Program:

  • 9. 9. 2023 / 13 – 17 hod. Ty to zvládneš: Den s BESIPem a Desatero správného cestujícího s DPKV. Místo konání: Svět záchranářů Karlovy Vary (za KV Arenou)
  • 14. 9. 2023 / 16:30 hod. Goethova geologická vycházka (sraz u Goethovy vyhlídky)
  • 21. 9. 2023 / 17:00 hod. Sportování pod lampou (multifunkční hřiště ZŠ Karlovy Vary, Konečná 25)
  • 22. 9. 2023 / 9 – 17 hod. Na silnicích bezpečně. Svět záchranářů Karlovy Vary (za KV Arenou)
  • 23. 9. 2023 / 12 – 18 hod. Kozodojská babí léto – Den otevřených dveří (Farma Kozodoj – ekocentrum pro Karlovarský kraj)
  • 16 – 22. 9. 2023 / Pěšky do školy – Tradiční podzimní výzva

Vstup na všechny akce bude zdarma.

Evropsky tyden mobility Karlovy Vary Zpravy Karlovarsko

Zdroj: TZ

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře