Obyvatelé Karlových Varů mohou vybrat projekty města
Obyvatelé Karlových Varů dostanou opět možnost zapojit se do výběru projektů, které vylepší veřejný prostor města. Na loňskou anketu Čtvrti sobě naváže obdobný program nazvaný Město sobě. Smyslem je navrhnout projekty, které povznesou veřejný prostor.
Petr Bursik ODS Karlovy Vary 1

„Je pochopitelné, že každý ocení opravené chodníky a silnice, uklizená veřejná prostranství, někdo by přivítal více parkovacích míst, jiný naopak více zeleně, dětských hřišť… Na tom všem samozřejmě pracujeme, alespoň v rámci finančních možností města. Ale chtěli bychom investovat také do projektů s další přidanou hodnotou, zejména do veřejných prostor, a do jejich výběru zapojit veřejnost. Věřím, že ze dvou diskusních setkání, která v rámci programu Město sobě plánujeme uspořádat, vzejdou zajímavé projekty a náměty na ně,“ vysvětluje radní města Petr Bursík (ODS)

V loňském roce město uspořádalo průzkum Čtvrti sobě!, ve kterém dostali obyvatelé možnost navrhnout a později vybrat projekty pro jednotlivé karlovarské čtvrti. Z více než 560 nápadů vzešlo čtrnáct projektů. Některé z nich se již podařilo zrealizovat, další jsou připravovány. Mnohé se staly inspirací pro přípravu návrhů programu Město sobě. Dvě diskusní setkání jsou předběžně naplánována na druhou polovinu listopadu. Jejich tématem budou nejen návrhy projektů v rámci programu Město sobě, ale také prezentace realizovaných či k realizaci připravovaných projektů, které vzešly z loňské ankety Čtvrti sobě. Účastníci dostanou rovněž prostor pro dotazy ke správě a rozvoji Karlových Varů, na které odpoví představitelé města a jeho organizací.

Zdroj: Karlovarské Radniční listy

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře