Výtvarná soutěž pro seniory - Věk pro nás není překážkou

Karlovarský kraj vyhlásil v pořadí již 11. ročník výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“.

Soutěž, jejímž mediálním partnerem je Český rozhlas Karlovy Vary,  je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že se může umělecky realizovat. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy (kresba, malba, grafika) a fotografie. Příspěvky do soutěže je možné odevzdávat do 29. února 2024. Pro všechny zúčastněné pak bude uspořádána společná výstava v prostorách krajského úřadu. 

Zimní měsíce bývají již tradičně spojeny s vyhlášením výtvarné soutěže pro seniory, kterou pořádá Karlovarský kraj. Pro tvoření doma se nabízí více času a řada výtvarníků se vrací k tématům, jež posbírali v průběhu roku. Pokud je vám více než 60 let a chtěli byste se také pochlubit se svojí prací, pak neváhejte. Soutěž s názvem „Věk pro nás není překážkou“, jejímž mediálním partnerem je Český rozhlas Karlovy Vary, odstartovala 2. ledna 2024. 

Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že se může umělecky realizovat. Soutěží se tradičně ve třech kategoriích. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy (kresba, malba, grafika) a fotografie.

Příspěvky do soutěže, které nejsou starší dvou let, je možné odevzdávat do 29. února 2024. Stejně jako u předchozích ročníků platí i letos pravidlo, že každý soutěžící může přihlásit pouze jednu práci. Tu lze osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Svobodové, telefon: +420 702 160 352, nebo ji poslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Svobodová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Nezapomeňte k dílu připojit štítek s vašimi kontaktními údaji. Je potřeba, aby na něm bylo uvedeno jméno autora, adresa, telefon a věk.   

O výsledcích výtvarné soutěže bude rozhodovat odborná porota, která z každé kategorie vybere tři vítězná díla. Zástupci mediálního partnera zároveň vyberou jednu práci, jež získá speciální cenu Českého rozhlasu Karlovy Vary. Výsledky soutěže uveřejníme začátkem dubna na webu a sociálních sítích Karlovarského kraje a najdete je také v měsíčníku Krajské listy. Výtvory všech soutěžících budou následně po celý duben k vidění na společné výstavě v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Kontakt:
Mgr. Veronika Svobodová, oddělení komunikace a marketingu, odbor kancelář hejtmana a vnějších vztahů, Krajský úřad Karlovarského kraje, tel.: +420 354 222 237, mobil: +420 702 160 352, e-mail: veronika.svobodova@kr-karlovarsky.cz.

Zdroj a foto: Magistrát Města Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře