Požár bytu v Chodově si vyžádal jeden lidský život

Požár bytu v Chodově si vyžádal jeden lidský život.

V pátek v ranních hodinách zasahovali hasiči u požáru bytu v Chodově. V bytě zasaženém požárem našli hasiči jednu osobu bez známek života. Kvůli zakouření domu bylo nutné evakuovat či zachránit všechny ostatní obyvatele, vyhlášený tak byl II. stupeň požárního poplachu.

Obyvatelé domu v Chodově nahlásili v pátek ve čtyři hodiny ráno na tísňovou linku hasičů, že z bytu v prvním nadzemním patře vychází kouř. Následně upřesnili, že kouř je již v celém vchodě a že nemohou dům opustit.

Operační středisko tak vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu. První jednotka na místě potvrdila, že požár zasáhl celý byt a že na balkonech nad hořící bytem jsou osoby, které čekají na záchranu. Ještě před příjezdem hasičů na místo opustilo dům osm osob, dalších dvanáct pak hasiči zachránili výškovou technikou z balkonů či vyvedením po schodišti ve vyváděcích maskách. Samotná likvidace plamenů trvala několik desítek minut, průzkumem v hořícím bytě byla uvnitř nalezena osoba bez známek života.

V počátku zásahu se dva členové městské policie nadýchali kouře, po zhoršení jejich zdravotního stavu byli sanitkou převezení do nemocnice. Evakuované a zachráněné osoby byly umístěné v evakuačním autobuse, po dvou hodinách zásahu a po odvětrání domu bylo možné je postupně pustit zpět do jejich bytů. Na místě zasahovalo 11 jednotek hasičů, příčina požáru a výše škody je v šetření.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře