Poslední týden roku bude teplý a větrný, občas zaprší
Předpověď počasí – Poslední týden letošního roku bude nadprůměrně teplý, maxima se budou držet kolem deseti stupňů Celsia. Občas zaprší, na horách mohou být srážky sněhové. Dnes a ve čtvrtek bude foukat silný vítr. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Stálé také platí výstraha před záplavami.

Dnes budou nejvyšší denní teploty mezi osmi až 12 stupni Celsia. Pršet by mělo i na horách. “Vlivem tání sněhu se budou zvedat hladiny toků místy s dosažením stupňů povodňové aktivity,” uvedli meteorologové. Ráno platil nejvyšší povodňový stupeň na zhruba 15 místech.

Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, odpoledne a večer postupně zeslábne. V úterý už by měl být vítr jen mírný. Nejvyšší teploty se opět dostanou nad deset stupňů. Přeháňky se vyskytnou ojediněle. Podobné počasí bude i ve středu, s výjimkou jihu Česka by ale mělo být o něco chladněji.

Ve čtvrtek vítr v Čechách a ve Slezsku opět zesílí. Bude polojasno až oblačno, v pátek se pak začne od severozápadu zatahovat. Podmračené počasí vydrží i o silvestrovském víkendu, na většině území ČR se objeví občasný déšť nebo přeháňky, od středních poloh mohou být smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty se budou od čtvrtka opět držet kolem deseti stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře