V ašském cykloparku je dokončován už čtvrtý singletrail

V ašském cykloparku je dokončován už čtvrtý singletrail, je dlouhý skoro sedm kilometrů

V lesním terénu vrchu Háj je v současné době dokončována stavba sedm kilometrů dlouhé přírodní trasy pro vyznavače horských kol, tzv. singletrail. Trasa navazuje na tři již existující, postavené v loňském roce.  

Letos se staví technický trail „Vyhlídkový“, s celkovou délkou 6851 metrů, se začátkem v n. v. 712 m a dojezdem v n. v. 629 m. Jednat se bude o singletrail s přírodním povrchem, s několika vyhlídkovými místy, ukazateli a lavičkami. Na vrchu Háj bude vytvořen výchozí bod se startovacími bránami, ukazateli a servisním stojanem. Projekt pamatuje také na nabíjecí stanici pro elektrokola.

Trasu buduje, stejně jako předchozí tři, městská společnost AŠSKÉ LESY. Dokončena má být do konce tohoto roku.

Tří singletraily v terénech nedaleko Aše postavila společnost AŠSKÉ LESY na konci loňského roku. Cena díla je 1,2 miliónu korun. V plánu bylo vybudovat v okolí vrchu Háj (758 m. n. m.) tři přírodní cyklistické trasy (singletraily) o celkové délce cca 2800 metrů. Prvním je výjezdový trail (563 metrů dlouhý), který vede od sportovního areálu k rozhledně, druhým trail o délce 1330 metrů lehké obtížnosti, to znamená s lehkým spádem a krátkými výstupy, vytvářející okruh, a třetím naopak technická, obtížnější, skoro 900 metrů dlouhá trasa s prudkými sjezdy, opět vytvářející okruh. Stavba cykloparku je v souladu se strategickým plánem rozvoje města, který jako jeden ze sedmi hlavních cílů uvádí rozvoj cestovního ruchu, jehož služby a produkty se mají soustředit převážně do lokality vrchu Háj, coby klíčového území pro tento směr rozvoje města, uvedl Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši

Zdroj: Město Aš, foto ilustrační: FB Ašské Lesy

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře