Výstava: Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje
Od pátku 26. ledna bude v Muzeu Sokolov k vidění výstava s názvem „Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje“. Jedinečná expozice, která vznikla ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary a Českou geologickou službou, návštěvníky seznámí se vznikem a podobami sopek a sopečnými produkty, jimiž nejsou jen popel a láva.

Výstava přiblíží dávnou minulost regionu a podrobněji představí vybrané sopky Karlovarského kraje. Mimo asi nejznámější Komorní a Železnou hůrku to jsou například Krásný vrch, Podhora nebo vulkány z Doupovských hor. Díky animacím doslova ožijí před očima a diváci uvidí, jak vypadaly některé zdejší sopky před mnoha miliony lety. Chybět nebudou ani interaktivní prvky pro děti a dospělé či autentické vzorky hornin z představených lokalit.

Výstava o sopkách v Karlovarském kraji, kterou mají zájemci možnost zhlédnout až do 31. března, se uskuteční v 1. patře sokolovského zámku. Otevřeno je zde od středy do neděle, vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Více informací najdete na webu kulturní instituce Karlovarského kraje.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře